جامعه نابينايان شهرستان کرج

۸۵/۰۳/۰۱

ورزشکار کرجی، به جرگه حرفه‌ایهای جهان پیوست.

" طاهر داور " ورزشکار کرجی، به جرگه ‪ ۱۹‬قهرمان حرفه‌ای "کیک بوکسینگ" جهان پیوست.

" طاهر داور " ورزشکار کرجی، به جرگه ‪ ۱۹‬قهرمان حرفه‌ای "کیک بوکسینگ" جهان پیوست.
او که فعالیتهای ورزشی خود را از سال ‪ ۷۱‬آغاز کرد چند دوره قهرمان بوکس کشور شد و سپس به کیک بوکسینگ روی آورد و اکنون یکی از قهرمانان سنگین وزن این رشته در جهان بشمار می‌رود.
نام او به عنوان هشتمین نفر در "رنگینگ جهانی" رده‌بندی برترینهای جهان در رشته کیک بوکسینگ در کتاب رکودداران جهان ثبت شده است.
کیک بوکسینگ، تای بوکسینگ، فول کنتاکت و لولیک، همگی در زمره ورزشهای رزمی بشمار می‌رود و کسانی می‌توانند نام خود را درردیف حرفه‌ایهای جهان ثبت کنند که در تمام این رشته‌ها در دنیا صاحب عنوان شده باشند.
رییس هیات ورزشهای رزمی کرج گفت: طاهر در آخرین مسابقه خود که دو روز پیش در امارات متحده عربی پایان یافت، با پیروزی قاطع بر حریفان، مدال و کمربند طلایی این رقابتها را به دست آورد.
"علی مهین ترابی" افزود: این ورزشکار پیشتر نیز چندین مدال طلای آسیایی، جهانی و اروپایی را از ان خود کرده است.
در کارنامه ورزشی این ورزشکار کرجی از قهرمانی بوکس کشور در وزن ‪۴۸‬ کیلوگرم تا قهرمانی کیک بوکسینگ جهان در سنگین وزن دیده می‌شود که این فاصله وزنی سووالی بود که خبرنگار ایرنا آن را با "طاهر داور" در میان گذاشت.
داور گفت: خودم هم نمی‌دانم چرا وزنم طی این سالها به این صورت افزایش یافته، شاید ساختار بدنی‌ام اینگونه است اما از قهرمانی بوکس کشور در وزنهای مختلف، از ‪ ۴۸‬کیلوگرم تا به اضافه ‪ ۹۱‬کیلوگرم را تجربه کرده‌ام.
او افزود: یادم هست که در مسابقه بوکس قهرمانی کشور در وزن به‌اضافه ‪۹۱‬ کیلوگرم، برای اینکه وزنم به حد نصاب برسد هنگام وزن کشی چند وزنه همراه خود داشتم و بعد هم در این وزن قهرمان شدم.
داور، از سال ‪ ۲۰۰۰‬تا ‪ ۲۰۰۶‬میلادی قهرمانیهای متعددی به دست آورده که قهرمانی در تای بکس جهان در تایلند، فول کنتاکت ترکیه، کیک بکس یونان و هند، کیک بکس باشگاههای جهان در آتن و دو بار قهرمانی در کیک بکس ابوظبی از جمله آنهاست.
او دوبار قوی‌ترین مبارز آسیا شناخته شده و قهرمانی در لیگ حرفه‌ای بکس اروپا و کانادا از دیگر عنوانهای این ورزشکار کرجی است.
داور خاطره‌ای از قهرمانی خود در کانادا را یادآور شد و گفت: وقتی که حریفم را در بازی فینال بردم آنقدر به هیجان آمده بودم که پرچم ایران را از دست یکی از تماشاگران گرفته و به سر و شانه‌های خود انداختم که البته با توجه به‌اینکه برای تیم کانادا به میدان رفته بودم این امر باعث شد که ‪ ۱۵‬هزار دلار جایزه‌ام را ندهند.
او که اکنون ‪ ۳۰‬ساله است و در آستانه ازدواج قرار دارد، در پاسخ این سووال که چه انتظاری از مردم و مسوولان داری گفت: مردم همیشه سنگ تمام گذاشته‌اند، اما مسوولان نه تنها توقع مرا برآورده نکرده‌اند بلکه در مواردی کم‌لطفی هم کرده‌اند.
او که با اکراه در این زمینه صحبت می‌کرد، افزود: خیلی دلم نمی‌خواهد در این زمینه حرف بزنم، اما می‌توانم بگویم که تاکنون هیچ کمکی به من نشده است و حتی حمایتهای یک وکیل دادگستری باعث شد که در مسابقه سال ‪۲۰۰۶‬ ابوظبی شرکت کرده و قهرمان شوم.
داور، با این پرسش به گفت وگو با خبرنگار ایرنا پایان داد: با وجود قهرمانیهای متعدد خواسته مهمی نداشته‌ام اما توقع دیدار حضوری با یک مسوول در کرج به نظر شما خواسته زیادی است؟

[ایرنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.