جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۵/۰۷/۲۴

استاندار البرز: رویکردی برای اشتغال بهبودیافتگان از مواد مخدر/ مرکز عرضه محصولات صنایع دستی راه‌اندازی می‌شود

استاندار البرز با بیان اینکه اشتغالزایی و مهارت افزایی بهبود یافتگان خود پیشگیری از بازگشت مجدد به چرخه آسیب‌های اجتماعی است، راه اندازی مرکز عرضه محصولات صنایع دستی با رویکرد اشتغالزایی بهبودیافتگان را به تصویب رساند و بر اجرایی شدن ماده 16 با جانمایی مکانی آن تأکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه البرز، به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، سیدحمیدطهائی پیش از ظهر شنبه(24 مهر)، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن جلسات استانداری تشکیل شد، اشتغال بهبود یافتگان، اجرای ماده 16 در استان و خروجی تلاش‌های این شورا در امر مبارزه و پیشگیری را مورد تأکید قرار داد.
وی با بیان اینکه اشتغال معتادان امری مهم تلقی می‌شود که باید برآن طرح و برنامه داشت،افزود: اینکه افراد بهبود یافته بعد از پاکسازی به چه حرفه و مهارتی مشغول خواهند بود دغدغه‌ای مهم بشمار می رود.
استاندار البرز با ارائه راهکاری عملیاتی در این زمینه به مسئولان تکلیف کرد تا زمینی با مشارکت شهرداری پیش بینی کنند و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بهزیستی، زمینه عرضه تولیدات و اشتغالزایی فراهم شود.
مهارت آموزی اقدامی پیشگیرانه در بازگشت مجدد به چرخه آسیب
وی افزود: حرفه آموزی و اشتغال بهبود یافتگان خود پیشگیری از بازگشت مجدد به چرخه آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز همچنین اجرای ماده 16 را نیز از طرح‌های مهمی اعلام کرد با جانمایی سریع‌ترمکانی و دریافت بودجه اختصاص یافته به استان‌ها، نسبت به تحقق آن اقدامات لازم صورت گیرد.
لزوم نظارت بر سلامت مدیران و کارکنان نیز از دیگر نکاتی بود که در این نشست از سوی رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مورد تأکید قرار گرفت.
ماحصل تلاش‌های شورای مبارزه با مواد مخدر نشاط اجتماعی در استان باشد
استاندار البرز با اشاره به موفقیت این شورا در برگزاری جلسات مستمر در کشور و موقعیت ویژه البرز در بحث موضوعات اجتماعی گفت: نباید به برگزاری جلسات دوره‌ای نیز اکتفا کرد بلکه به سمت کیفی‌سازی تصمیمات و اجرایی شدن آن پیش رویم تا ماحصل آن نشاط اجتماعی در استان و جامعه باشد.
مصوبه اصلی این جلسه تشکیل کمیته ویژه‌ای بود که قرار است بسترهای برگزاری نمایشگاه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی را فراهم آورد.
در این نشست علاوه بر گزارش فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از اجرای طرح پاکسازی،سرپرست فرمانداری شهرستان کرج نیز از اجرای طرح پاکسازی منطقه حصار خبر داد.
علی قنبر زمانی گفت: بخشی از این منطقه پاکسازی شده است و بخشی از مکان‌ها نیز باید توسط شهرداری آزادسازی شده و مورد زیباسازی قرار گیرد.
وی ممانعت از ورود مصالح ساختمانی به منطقه حصار بمنظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز را اقدامی عاجل از سوی شهرداری کرج اعلام کرد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.