جامعه نابينايان شهرستان کرج

۸۷/۰۵/۲۹

کرج ميزبان نخستين کارگاه کاربرد اتوماسيون درسامانه هاي آبياري کشور است.

معاون موسسه تحقيقات فني و مهندسي جهاد کشاورزي گفت: نخستين کارگاه فني کاربرد اتوماسيون در سامانه هاي آبياري کشور سوم شهريورماه امسال در اين موسسه برگزار مي شود.

معاون موسسه تحقيقات فني و مهندسي جهاد کشاورزي گفت: نخستين کارگاه فني کاربرد اتوماسيون در سامانه هاي آبياري کشور سوم شهريورماه امسال در اين موسسه برگزار مي شود.
موسسه تحقيقات فني و مهندسي جهاد کشاورزي مستقر در کرج پيشتر با نام موسسه تحقيقات مهندسي زراعي فعاليت مي کرد و ازسال 69 بطورعملي فعاليتهاي علمي و پژوهشي خود را آغاز و به جمع واحدهاي تحقيقاتي کشور پيوست.
دکتر فريبرز عباسي روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اتوماسيون و ضرورت آن در سامانه هاي آبياري ، استفاده از سيستمهاي هوشمند هواشناسي تعيين نياز آبي ، استفاده از شبکه هاي آبياري در کنترل سامانه هاي آبياري و کاربرد اتوماسيون در فيلتراسيون سامانه هاي آبياري از جمله موضوعهاي مورد بحث در اين کارگاه خواهد بود.
وي يادآور شد: علاوه بر دکتر حسين دهقاني سانيچ ، سه کارشناس خارجي نيز در اين کارگاه سخنراني خواهند داشت.
شرکت بنيز تجهيز، شرکت مديريت منابع آب ايران ، کميته ملي آبياري و زهکشي ايران ، شرکت مهندسين مشاور يکم ، انجمن ملي آبياري و زهکشي ايران شرکت مهندسين مشاور آب و کشاورزي پايدار در برگزاري اين کارگاه يک روزه با موسسه تحقيقات فني و مهندسي جهاد کشاورزي همکاري و مشارکت دارند.
رييس بخش آبياري تحت فشار موسسه تحقيقات فني و مهندسي جهاد کشاورزي نيز به خبرنگار ايرنا گفت: هدف اصلي دراين کارگاه تبيين نقش و ضرورت اتوماسيون در بهبود مديريت آبياري است .
دکتر حسين دهقاني سانيچ ، دستيابي به معياري براي توزيع و مصرف آب با توجه به شرايط هواشناسي و اقليمي مزارع را که سامانه هاي اتوماسيون قادر به تشخيص و تعيين آن باشند ، از ديگر هدفهاي اين کارگاه ذکر کرد.
وي که خود از سخنرانان اين کارگاه خواهد بود، افزود: استفاده از اتوماسيون دستکم مصرف آب را تا 30 درصد کاهش مي دهد همانگونه که در مزرعه نمونه 20 هکتاري موسسه تحقيقات فني و مهندسي جهاد کشاورزي در کرج به اجرا درآمد و نتايج آن دراين کارگاه ارايه مي شود.

[خبرگزاری ایرنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.